Starosti se stěhováním nechte profesionálům

Stěhování samo o sobě je velmi náročné, jak fyzicky, časově, ale i finančně. Krabice na nádobí a menší drobnosti si sice můžete sehnat v každém obchodě, pytle na oblečení nebo hračky zase tolik nestojí, ale co s nábytkem a domácími spotřebiči?
Pokud si na to chcete troufnout sami, a nemáte se stěhováním žádné zkušenosti, může se Vám stát, že demontovaný nábytek už znovu nesmontujete a domácí spotřebiče si můžete natolik poškodit, že Vám nezbude nic jiného, než si koupit nové.
Když si to všechno propočítáte, k tomu přičtete i volno v práci, které nebudete mít tak dobře zaplacené, jednoznačně se Vám vyplatí využít služeb některé ze stěhovacích firem.
stěhování na kole
Co všechno stěhovací firmy nabízí:
pomohou Vám s demontáží i následnou montáží nábytku
spotřebiče dokážou v autě i při přenášení upevnit tak, aby se nepoškodili
některé firmy Vám nabídnou i stabilní krabice a jiné prostředky na veškeré menší věci
nábytek Vám snesou i vynesou, stejně tak spotřebiče
většina zaměstnanců těchto firem Vám nenechá veškeré přestěhované věci uprostřed místnosti, ale pomůžou Vám je dát na správné místo.
prázdná krabice

Obáváte se cen od stěhovací firmy? Nemusíte, většinou si účtují pevnou částku na hodinu, ať už stěhují cokoliv, pohybuje se již od 200 korun, a pak samozřejmě částku za ujetý kilometr, některé firmy nabízí částku již od 12 korun za kilometr. I pokud máte vlastní osobní auto, stačí si spočítat peníze za půjčení přípojného vozíku, a stejně tak kolikrát budete muset cestu absolvovat, protože na rozdíl od stěhovacích firem, které mají auta nákladní, kam se vejde všechno, Vy zaručeně budete muset jet víckrát, jsou to jednoduché počty, stěhovací firma se Vám prostě vyplatí.
Navíc stěhovací firmy poskytují tzv. záruku, to znamená, že pokud by někteří z jejich zaměstnanců poškodil nějaký Váš spotřebič, zaplatí Vám jeho plnou cenu, je nutné ovšem předtím uzavřít s firmou pojištění, to se cenově pohybuje v řádu několika set korun.
Ovšem stěhovací firmy zaměstnávají takové profesionály, že tohle nebezpečí většinou nehrozí, hrozí spíš, pokud si na to troufnete sami, navíc byste museli sehnat několik „silných“ kamarádů, protože ani nábytek, ani domácí spotřebiče sami dolů neodnesete, ani následně nevynesete.