Péče v každém věku se vyplatí

To, jak budete vypadat v padesáti letech, můžete ovlivnit už od mládí, to, co v mládí zanedbáte, nebo nepovažujete za důležité, se na Vaší tváři právě po padesátce projeví, proto se o svou pleť starejte už od mládí. Většina maminek dnes již dospělých dcer v jejich dětství říkaly – „počkej za dvacet let“, když jsme nechtěli nosit teplé oblečení, a odmítali spoustu dalších věcí, neradi to teď asi budete číst – ALE MĚLY PRAVDU.
1/ Ve 20 letech je pleť ještě mladá, tak si snadno řeknete, nač si kupovat drahou kosmetiku, když ráno stačí pleť umýt a jít. Opak je pravdou, právě to, co ve 20 letech zanedbáte, se sice neprojeví hned, ale za těch 20 let určitě, proto věnujte pozornost své pleti již nyní, zejména pokud trpíte např. na akné.
černovláska v kabátu
2/ Ve 30 letech Vám bude připadat, že se Vaše tvář nezměnila, ale jak se Váš věk bude pomalu blížit spíš ke 40ce, začnete pozorovat první malé vrásky, jsou to ještě vrásky spíš mimické, ale už se jich nezbavíte. Od 30 let je dobré pečovat o svou pleť co nejvíc, mnoho žen si pod tím představí, že už by si měly kupovat krémy pro zralou pleť, ale na to je ještě brzy, spíš jí tím uškodíte, důležitější je pleť řádně odličovat po každém dni, provádět pravidelně peeling obličeje, existují také cviky na zpevňování svalů v obličeji, můžete začít chodit do kosmetického salonu na odborné čištění pleti, nevystavovat se v létě zbytečně moc slunečním paprskům, ano jsou příjemné, ale v pozdějším věku se Vám odmění spíš hlubšími vráskami.

žena s natáčkami
3/ Ve 40 letech už pleť začíná „stárnout“, vrásek přibývá, už to nejsou jen mimické vrásky, ale také „životní“, každý člověk si něčím projde do 40 let, pozná o čem život opravdu je, a nemusí to být vždy zážitky příjemné, v tomto věku ještě můžete zachránit, co půjde. Co se týká čištění a ošetřování pleti, v tomhle věku už se svěřujte pravidelně kosmetičce, je na to odborně školená, a ví přesně, co Vaše pleť potřebuje. Najdou se i ženy, které v tomhle věku podstupují první laserové zákroky, pokud nejste jejich odpůrce, můžete také. I když je to proces pouze dočasný, čas prostě zastavit nelze.