Kdy může být americká hypotéka bez registru výhodná?

Jedním z obvyklých způsobů financování koupě či rekonstrukce nemovitostí je hypotéka. Ta je oblíbená především mezi mladými lidmi, kteří obvykle nemají dostatek peněz a také před sebou poměrně dlouhou dobu v pracovním procesu, kdy budou mít stálý příjem, a tedy nebudou mít problém splácet svůj dluh i dlouhodobě.

Problém je však v tom, že valná část naší populace již nějakou půjčku má. To obvykle bývá při podávání žádosti o hypotéku na překážku, neboť poskytovatel si nemůže být jist, že skutečně budete mít dostatek peněz na to, abyste mohli v pořádku splácet.

navyšování úroků z hypotéky

Jedním z produktů, které mohou tuto situaci řešit, je americká hypotéka bez registru. Ta je obvykle poskytována nebankovními společnostmi. Jak již název napovídá, od té běžné, kterou najdeme prakticky v každé bance, se liší tím, že při podávání žádosti nebude zájemce prověřován v registru dlužníků, zda již nesplácí nějakou půjčku či zda nemá nějaký jiný dluh. To ji otvírá mnohem širšímu okruhu zájemců.

Můžeme se samozřejmě ptát, jak si poskytovatel zajistí, že se mu peníze, které danému člověku půjčil, skutečně vrátí. Koneckonců, co zabrání lidem, aby si ji vzali a pak neplatili? A pokud oficiálně nemají žádný majetek, nepomůže ani exekuce. Jak se tedy v tomto případě chrání?

klíče od nového domu

Odpověď je ta, že ručí onou koupenou nemovitostí. Ta se totiž stane oficiálně jeho až ve chvíli, kdy své závazky vůči poskytovateli kompletně splatí. Do té doby ji sice může běžným způsobem užívat, avšak právně vzato mu nepatří. Proto, pokud nebude platit, může poskytovatel onen dům prodat v aukci a zisk použít k úhradě nákladů.

Jistě, znamená to, že dlužník prakticky přijde o střechu nad hlavou, avšak to je riziko, které podstupuje, pokud se pro ni rozhodne. Proto je tento typ vhodný především pro ty, kteří sice již mají nějaké závazky, avšak i tak mají dlouhodobě zajištěný dostatečný příjem k tomu, aby vše mohli bez problému zaplatit. Ti budou zdaleka nejspokojenější.