Čištění koberců si poradí s tím, co nezvládne běžný vysavač

Lidé, kteří se rozhodují o vhodné podlahové krytině, mnohdy řeší dilema, čemu dát vlastně přednost. Je to vždy jakýsi kompromis, neboť každá z možností má své kladné i záporné stránky. Kupříkladu dlažba je sice pevná a odolná, snadno se udržuje v čistotě, ale je příliš studená a tvrdá. Něco podobného se týká i plovoucí podlahy a dřevěných palubek, a tak prozatím jedinou volbou pro případ, že je pro vás preferencí měkkost a pohodlí, jsou koberce.

ručně tkané koberce

Když si koberec vybíráme v obchodě, zamýšlíme se nad tím, jakou má barvu, z jakého materiálu je vyroben, jak je pohodlný a jak bude v našem interiéru na nás působit, co se týče celkového aranžmá a praktičnosti, ale ne tak často si uvědomujeme, že na podlahu pokládáme textilii. Ať už je utkána z umělého, nebo z přírodního vlákna, je to pořád vlákno, a v zásadě se příliš neliší od toho, které oblékáme na sebe v podobě svršků.

koberec na podlaze

Svršky, které oblékáme, však končí pokaždé v pračce, nenajde se snad nikdo, kdo by například kalhoty namísto praní jen luxoval vysavačem, tedy zbavoval je pouze prachu, jak to provádíme právě s koberci. Koberec si tedy také zaslouží občas „vyprat“, dopadají na něj kromě prachu i tukové částice a další nečistoty, jsou v nich různé bakterie a další mikroorganismy, a vysavač je nezvládne všechny odsát. Tehdy by pak měl nastoupit mechanismus mokrého čištění speciálními stroji, který je mnohem efektivnější, než čištění ruční.

Čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ provádí řada firem a mezi nimi i ty, které využívají špičkovou technologii Rotovac, je to patentovaný systém, spočívající na kartáčování povrchu rotující hlavicí a na podtlakovém odsávání. Tím je docíleno pozoruhodných výsledků, ostatně můžete se o tom přesvědčit sami na recenzích, na záběrech z činnosti stroje a samozřejmě tím nejlepším způsobem, na základě vlastní zkušenosti.