Jak se starat o svou vířivku?

http://sdeleni.idnes.cz/jak-si-spravne-vybrat-virivku-dk4-/rea-sdeleni.aspx%3Fc%3DA150622_152706_rea-sdeleni_ahr v=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Vířivka je něco, co by si přálo mít na zahradě mnoho z nás. Není nic lepšího než si kdykoliv v roce, i během zimních měsíců, vlézt do horké vody a nechat se příjemně masírovat tryskami a proudy bublinek. Pokud máte namožené svaly či trpíte bolesti zad, oceníte vířivku ještě víc. Do vody můžete přidat třeba nějakou vonnou esenci a rázem budete mít pocit, že jste se ocitli někde na pláži nebo uprostřed jehličnatého lesa.

vířivka

K tomu, abyste si své vířivky mohli užívat na plno, se o ni ale musíte řádně starat. V opačném případě by se pro vás mohla stát zdrojem infekce, a to určitě nechcete. Alespoň třikrát ročně je třeba vyměnit kompletně celou vodu. Nejčastěji se výměna dělá na jaře, v létě a na podzim, ale záleží samozřejmě i podle toho, kdy jste naposledy vodu napouštěli, jak moc vám připadá znečištěná a podobně.

Než vodu napustíte, zkontrolujte vnitřek i zevnějšek vířivky. Vířivka by měla být dokonale čistá, nikde by se neměly válet kamínky, listy, písek ani jiné nečistoty. Pokud tak je, důkladně vše odstraňte. Zkontrolujte i zda není někde vada, která by mohla zapříčinit únik vody. Pravidelně také dezinfikujte svou vodu v bazénu, a to alespoň 1x týdně. Učiňte tak i v případě, že jste se ve vodě nekoupali. Dezinfekce je velmi důležitá. Pokud byste vířivku nedezinfikovali, budete muset měnit vodu mnohokrát častěji než jen třikrát ročně.

vířivá vana

Měřte alespoň 1x týdně pH své vody. Mělo by být v rozmezí 6,8 – 7,4. Pokud to tak není, zakupte vhodný přípravek na snížení nebo naopak zvýšení pH vaší vody. Pokud se s vaší vířivkou vyskytne problém, který nebudete vědět vyřešit, například nebude produkovat bublinky či podobně, obraťte se s opravou raději na profesionální firmu servisu vířivek servisvirivychvan.cz. Pomůžou vám vyřešit jakýkoliv problém s vaší vířivkou na profesionální úrovni a za rozumné ceny.