Písek do filtrace je velmi levný a není to žádná extra položka v rodinném rozpočtu pro zajištění provozu bazénu. Sice se musí v bazénové filtraci měnit co dva nebo tři roky, protože se mu filtrováním obrousí hrany, ale není pak v podstatě problém nahradit médium do filtrace novým pískem. Jiná věc je ovšem to, kam ten starý písek vysypat. Na zahradu, na silnici, do úvozu, na černou skládku, do polí, do lesa? Kdybyste jej vysypali v pětadvacetikilovém pytli do popelnice nebo kontejneru s běžným odpadem, bude za chvíli přeplněný, a pokud se rozhodnete se jej zbavit na černé skládce, někdo vás uvidí, vyfotí či nafilmuje, a máte problém. Za tu vysokou pokutu a k tomu všemu značnou ostudu to rozhodně nestojí. Co takhle písek do filtrace využít jinak?
Použitý filtrační písek je skvělou volbou jako posypový materiál. Můžete jej naložit do auta a mít jej v zavazadlovém prostoru alespoň v menším pytli pro případ, že např. ve městě napadne sníh, nebudou protažené silnice, a nebudete mít zrovna u sebe sněhové řetězy. Písek nasypaný pod koly zlepší rozjezd zejména u parkování ve svahu nebo v jinak obtížném terénu.
Písek můžete mít samozřejmě doma ve sklepě namísto posypové soli. Je to zdravější jak pro okolní přírodu, tak i pro vaši obuv nebo podvozek auta. Sůl je poměrně agresivní a možná dobře víte, jak dokáže podpořit korozi a rozpad zejména kožených zimních bot.
Písek můžete věnovat i dětem a podpořit je v hraní na pískovišti, což jim prospěje mnohem víc, než elektronické hračky a virtuální realita. Děti mohou venku na písku běhat bosé a písek jim můžete vysypat i na předem vyhloubenou jamku, kterou využijete jako bosonohý chodník. Chodníček můžete pak vyzdobit kameny, šiškami a větvičkami a využít pro posilování svalstva a klenby chodidel a předcházet tímto způsobem plochým nohám.