Zvykněte si na pohodlí

Říká se, že rybáři jsou tiší blázni a zčásti je to asi i pravda. Při chytání šupinatců je totiž potřeba nevydávat příliš velký hluk, jinak se leknou a najdou si háček někoho jiného. Pro zdárný lov ryb ale není ticho tím jediným faktorem, který rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. Důležité je mít také kvalitní vybavení. Bez dobrého prutu to samozřejmě nejde nikdy. Rovněž je důležité mít i krmivo, které bude rybám chutnat a samozřejmě nesmí chybět ani podběrák a síťka pro případné úlovky. Obdobně důležitá, i když často laiky i odborníky podceňovaná, je i rybářská židle z kvalitního materiálu.
malý rybář

Kvalita je důležitá

Většina rybářů používá k sezení sice levné, ale krajně nepohodlné stoličky. Vzhledem k tomu, že jsou lovci ryb nuceni na nich sedět i několik hodin denně, nejedná se často o nic příjemného a rozvoj bolestí zad je v takovém případě takřka stoprocentní. Vždy je tak lepší pořídit si mnohem pohodlnější rybářskou židli. Tyto speciální židle nejsou určeny primárně pro lovce ryb, ale jejich použití je samozřejmě mnohem širší. Jsou vhodné například jako sezení do kempů nebo k táboráku na zahradě. S trochou fantazie dokonce mohou fungovat i jakou součást zahradního nábytku.

Široký výběr

Vzhledem k popularitě rybaření nejen v našich zemích je dnes výběr speciálních rybářských židlí opravdu bohatý. Odlišnosti jednotlivých modelů nespočívají pouze v designu nebo velikosti, ale také i co se týče použitého materiálu nebo hmotnosti. Asi nejběžnější výrobní surovinou je hliník, případně jiný kov, který je odolný proti vodě i mechanickému poškození. Hmotnost je důležitá hlavně kvůli přenášení.
rybářský prut v rukou
Vždy se totiž jedná o mobilní a snadno rozložitelné židle. Čím vyšší hmotnost mají, tím jsou obvykle levnější, ale také se člověk víc pronese. Samozřejmě je důležitý také komfort, který by měl být co nejvyšší. Proto je dobré se při koupi řídit buďto referencemi předchozích zákazníků, které jsou často k dispozici v eshopech, nebo si danou židli vyzkoušet přímo v obchodě.