Teepee pro děti na zahradu pro hraní i odpočinek

Teepee pro děti na zahradu mívají rozměry základny (průměr nebo délku strany) přibližně sto dvacet centimetrů, na výšku měří cca půl druhého metru. Dětem postačí k jejich hraní, i když to samozřejmě není stan určený pro dospělé osoby a k přespávání v přírodě.

indiánské TeePee

Co mohou děti pod stanem provádět

Odpočívat po obědě – dle orgánových hodin, které prezentuje Tradiční čínská medicína, je doba oběda, kolem poledne větší zátěží pro srdce. Tehdy je vhodné dopřát srdci trochu klidu a odpočívat. Namísto kávy je lepší dopřát si zeleninový salát nebo ovocnou šťávu, případně bylinkový čaj a hlavně alespoň půl hodiny nebo hodinu odpočívat. Dobře si to uvědomují např. někteří Francouzi, kteří věnují obědu a jeho zažití delší čas, než my. Měli bychom k tomuto návyku vést i naše ratolesti a právě pod stanem na zahradě si mohou odpočinek dopřát. My je můžeme mít v zorném úhlu třeba pod zahradní pergolou.

holčička na zahradě

Skládat puzzle – děti si pod stanem mohou rozložit svou oblíbenou skládačku, nebo si tu hrát se stavebnicemi, panenkami, autíčky, mohou si tu malovat, hrát s modelínou, vystřihovat modely z papíru, stavět domečky z krabiček od zápalek, hrát karty či deskové hry. Ponechme jim vytvářet jejich vlastní svět dle jejich představ a snažme se jim nabídnout jinou zábavu, než jen digitální virtuální realitu mobilních telefonů, tabletů a notebooků.

Číst si – kdy naposledy jste vzali do ruky obyčejnou papírovou knihu? Svět Internetu se nám snaží nabízet knihy online, v elektronické podobě, ale ty zdaleka nemohou nahradit papírové listy a pevné knižní desky. V Teepee na zahradě budou mít děti klid, stan postavte někde v blízkosti okrasných rostlin, na trávníku, který jim bude spolu s květinami, stromy a keři dodávat živoucí energii, budou na čerstvém vzduchu, tedy v lepším prostředí, než kdyby si musely hrát doma ve svém pokoji.