Svatba je svatba

Důvodů, proč dvě osoby opačného pohlaví stanou před oltářem nebo oddávajícím úředníkem na radnici, zkrátka proč se vezmou, je celá řada. Mělo by tomu tak být z lásky a touhy po společné cestě životem, dokud je smrt nerozdělí, ale klidně za tím může být dejme tomu i vysoký stupeň těhotenství, dohoda rodičů, peníze nebo jiné hmotné statky a co já vím, co všechno ještě.
pár novomanželů

Ale ať už je důvodem sňatku cokoliv, mělo by platit, že se ti, jichž se to týká nejvíce, ale i ti, kdo jsou pozváni (nebo se třeba i coby nezvaní prostě sprostě vetřou), dostaví náležitě oblečeni. Že tam nebude banda pochybně vypadajících hastrošů, kteří vypadají, jako by si tam dejme tomu jenom odskočili z práce, z trampského tábora nebo klidně i přímo z kanálu.
Na svatbu prostě patří elegance. A to proto, že se jedná o významný okamžik v lidském životě, jaký nikdo z těch, kdo se berou, nezažívá co chvíli. Ne všichni lidé se sice berou jenom jednou jedinkrát, někdy nemají při prvním pokusu šťastnou ruku nebo se objeví něco, kvůli čemu spolu nevydrží až do konce svých dní, ale rozhodně je jenom málo těch, pro které by se ženění či vdávání stalo natolik rutinou, že by jim to ani za to vyfiknutí se nestálo.
A proto se je třeba náležitě vyfešákovat. Pánové by měli mít nějaký ten slavnostní společenský oblek. A dámy? Ty jsou kapitola sama pro sebe. Protože u těch na šatech záleží ještě daleko více. A to i když nemají nic, co by v těchto chtěly či musely maskovat.
Taková dáma potřebuje svatební šaty. Jenže znáte to: ne všichni máme doma tolik místa nazbyt, aby nám ho po svatbě mohly takové šaty bez užitku zabírat, a je mezi námi i leckdo, kdo si skutečný luxus ani dovolit nemůže, byť ho chce, touží po něm.
svatba - polibek

A tak se nejednou hodí i půjčovna svatebních šatů. Tedy místo, kde si lze vybrat i ty nejkrásnější svatební šaty, jež si jen lidé dovedou představit, aniž by se taková nastávající rodina finančně zruinovala hned na počátku společného života. Svatební šaty tu lze levně získat a po akci je zase vrátit, a všichni mohou být spokojeni. A také jsou.