Sedací vaky a pytle s nylonovým potahem se hodí i do exteriéru

Sedací vaky a pytle se staly oblíbeným obchodním artiklem a především silnou konkurencí vůči sedacím soupravám, křeslům, taburetům, předložkám a jiným podobným typům sedáků. Jejich hlavní výhoda spočívá v neuvěřitelném pohodlí, kdo se o tom přesvědčí na vlastní kůži, obvykle zatouží prožitek opakovat častěji. Materiál výplně se dokáže perfektně přizpůsobit každému, jak křehké a lehoučké dívence, tak i dvoumetrovému hromotlukovi. Existují i vaky pro dvě osoby – to je ideální prostor pro vzájemné mazlení, doteky, něhu a milování, a taková rozkoš je podpořena právě tím nesmírným pohodlím.

muž na vaku

Jak už bylo řečeno, velmi záleží na tom, co je uvnitř vaku, a pokud toužíte po opravdovém pohodlném posezení (nebo poležení), vsaďte na kuličky z expandovaného polystyrenu označené jako EPS. Je to dosud nejlepší výplňový materiál na trhu.

Svou důležitou roli má také povrch, nejčastěji to bývá koženka (umělá kůže), polyester, bavlna (manchester) a také nylon. A právě nylon má své výhodné vlastnosti a hodí se pro tyto výrobky asi nejvíc.

Proč volit nylonový potah

Venku i doma – nylonové potahy se hodí i do venkovního prostředí, např. pod pergolu či do altánu, snesou i vyšší vlhkost a drobné srážky, i když s ohledem na trvanlivost výrobku není úplně ideální, pokud by byl trvale vystaven dešti.

barevné sedací vaky

Výborně se udržuje v čistotě – snadno se čistí vlhkým hadříkem a dá se i vyprat v pračce (musí být odnímatelný). K čištění lze použít běžné saponáty i enzymatické prostředky, které se hodí např. u organických nečistot, jako jsou výkaly či zvratky. Pozor však na abrazivní a agresivní čistidla (tekutý písek na nádobí, Savo atp.). Výhodou nylonu je také jeho líbivý vzhled, vyrábí se v mnoha pastelových barvách.

Odolnost vůči protržení – je u nylonového potahu nejvyšší ze všech dostupných potahových materiálů. Odolá i poškrábání drápky zvířat, při nešetrném dětském hraní, nedá se tak lehce propíchnout či proříznout nožem. Jeho odolnost se hodí i při přenášení, může se totiž „šoupat“ po zemi, po běžných podlahových krytinách.