Blog

Rostliny v nádobách oživí terasu i v zimě

Přednost dáváme jehličnanům a odolným stálezeleným listnáčům, jako jsou skalníky, brsleny, mahonie či zimostráz. Je však třeba věnovat jim náležitou péči. Celoroční pěstování v nádobách vyžaduje objemnější, stabilní a mrazuvzdorné květináče nebo truhlíky. Kvalitní zemina, která rostlinám dodá potřebné živiny, je samozřejmostí stejně jako pravidelné přihnojování v době vegetace. Jehličnany nezapomeňte na jaře ošetřit zálivkou nebo postřikem s obsahem hořké soli, abyste předešli hnědnutí jehlic.
keř v květináči
Na zimu rostliny zabezpečte před mrazy a důkladně je zalijte. Nejchoulostivějším místem je kořenový systém, který není bezpečně chráněn před mrazem. Obalte pěstební nádoby například bublinkovou fólií nebo zlepšete jejich tepelnou izolaci obkladem z polystyrenových desek. Květináče či truhlíky by neměly stát přímo na dlažbě. Dbejte na pravidelnou zálivku, která v zimních měsících není tak častá jako v létě, ale v bezmrazých dnech je nezbytná. Zvláště za vytrvalých mrazů rostliny odpařují velké množství vody z listů či jehlic. Rostliny umístěte tak, aby byly chráněny před zimním sluncem, neboť velké výkyvy teplot během dne jim neprospívají.
vánoční šišky
Zcela bezproblémové jsou mrazuvzdorné sukulenty, netřesky a rozchodníky, které se spokojí s příležitostnou zálivkou. V žardiniéře s dobrou drenáží zdárně přečkají celou zimu bez větší péče. Jejich tmavší vínové zbarvení přidá do barevné palety nové tóny. Vřesy a vřesovce jsou zimním evergreenem našich truhlíků. Jejich úspěšné pěstování vyžaduje kyselý substrát a občasné mírné zalévání dešťovou vodou. Vysazujte je buď samostatně nebo s jinými kyselomilnými rostlinami.
dřevěné srdce
Živé rostliny v nádobách doplníme drobnými dekoracemi, krásně vypadají například větévky s bobulemi, borové šišky, zajímavě uspořádané kameny nebo jiné přírodniny. Můžeme také sáhnout po hotových ozdobách ze dřeva, proutí či slámy. Chybějící barevnost květů nahradíme tvarovou rozmanitostí.

Related Posts

You may like these post too

Fenomén mobilních domů: Cenově dostupné bydlení, které můžete obývat celý rok

Co víme o oplocení