Jaké výhody má mobilní pískovačka

Existuje spousta vynálezů, které se uplatňují jen v určitých specifických oborech, a o kterých běžný člověk nemá ani potuchy, neboť s ním za celý život nepřijde do styku. Jedním z nich je i pískovací box.

Jak již název napovídá, jedná se o box, ze kterého tryská písek. V podstatě funguje na principu čerpadla, jen místo vody je nasáván právě písek. Ten je uložen v již zmíněném boxu, a následně hadicí vypouštěn pod určitým tlakem ven.

piskovacka1

Samozřejmě se můžeme ptát, k čemu to může být dobré. Zde je ale potřeba si uvědomit, že písek je velmi dobrý brusný materiál. Navíc jej lze použít například i k čištění fasády domu. A je jasné, že použít pískovací box je mnohem jednodušší a rychlejší, než broušení provádět ručně.

Své využití však najde i ve sklářských dílnách, kde se využívá například k broušení sklenic. Je jasné, že zde musí být proud mnohem užší, a musí umožňovat mnohem preciznější práci. Koneckonců, kdo někdy viděl ručně broušené sklo, ví, jak precizní práce to musela být.

Ovšem jako u mnoha věcí, i pískovací boxy existují v mnoha provedeních. Na oblibě si pak v poslední době získává mobilní pískovačka Pískovačky. Ta má na rozdíl od té klasické tu výhodu, že s ní lze mnohem lépe manipulovat. Lze ji tak snadno převézt na místo, kde je potřeba.

piskovacka2

Právě kvůli tomu, aby byla dosažena snadná manipulovatelnost a mobilita, však bylo nutné snížit obsah pískovacího boxu. To znamená, že se tam vejde méně materiálu, než do té klasické. Je tedy nutné jeho častější doplňování.

To samozřejmě nevadí, pokud brousíme jen nějaký malý předmět, avšak pokud například čistíme fasádu domu, pak ten rozdíl rozhodně poznáme. Je tedy nutné být na to připraven a předem si spočítat, kolik písku bude vlastně potřeba. Jen tak dosáhneme toho, že vybereme skutečně správný typ pískovacího boxu a správné množství písku, což nám zaručí nejlepší výsledek.