Blog

Volnočasové aktivity pro seniory

Trávení volného času je důležité pro všechny věkové kategorie. Někdy ho máme více a někdy méně. V důchodu, ho máme nejvíce. Již nemusíme navštěvovat školu ani docházet do zaměstnání. A to je ten kámen úrazu. Spousta seniorů po nástupu do důchodu neví co s volným časem, celé dny tráví bloumáním doma, sezením u televize a obvoláváním rodiny. Je i na nás pomoci seniorům najít si takový zájem, aby se nenudili. Pokud senior měl velký zájem již během svého produktivního období, pak je to ta nejlepší varianta – může v zájmu pokračovat a je to vyřešeno.
karty na tabletu
Pobyt v přírodě

Pokud je senior fyzicky v pořádku a má rád přírodu, podpořte jej v pohybu. Vycházky v parku, v lese nebo klidně po městě mohou být výbornou náplní času. Navíc nemusí trávit čas sami, stačí najít si kamaráda s podobnými zájmy a mohou si v klidu popovídat. Do této kategorie zařadíme i velice oblíbený sport seniorů a to rybaření.
Zahradničení

Zahradničení je výborný žrout času. Zahrádka, ať malá či větší potřebuje péči od jara do podzimu, ale navíc uvidíte plody své práce. Pěstování zeleniny a ovoce je výborným způsobem jak zapojit seniora do chodu domácnosti, co vypěstuje se sní a navíc bude mít odpovědnou funkci. Samozřejmě musí chtít a mít zájem o práci na zahradě.
křížovky v novinách
Trénování mozku

Aktivity na trénink mozku jsou výbornou aktivitou pro seniory, kteří již nejsou fyzicky natolik zdatní. Různé kvízy, křížovky, sudoku, tréninky paměti, čtení knih nebo třeba cestopisů je výborným způsobem, jak se zabavit a udržet svoji mysl v pohotovosti.
Moderní technika

Moderní technika je pro seniory často Španělskou vesnicí. Pro některé dokonce Čínskou. Pokud si s technikou rozumí, https://www.doneck.cz/internet-jako-volnocasova-aktivita-senioru/ je výbornou volbou. Na internetu si senioři najdou různé informace o všem, co je zajímá a zároveň si mohou mnohem lépe rozumět se zbytkem rodiny, protože jim budou rozumět J.

Volnočasové aktivity pro seniory
4.3 (85%)4

Related Posts

You may like these post too

Kulturní rozdíly, co je správné a co špatné?

Děti milující kulturu