Střecha na zahradě je velice užitečná


Vytvořit si alespoň nějakou stříšku na zahrádce je počin, který se rozhodně vyplatí. Stříška totiž může nejen zachytit sluneční paprsky, ale i déšť.

Střecha na zahradě je velice užitečná

Každý, kdo má u domu zahradu, určitě někdy přemýšlel co s ní. Valná část lidí se o ni prostě nestará, případně ji používají pouze k venčení svých štěkajících mazlíčků. Najdete se i poměrně dost jedinců, kteří chtějí zelený plácek proměnit k obrazu svému a nejen ho udržovat v použitelné formě. Možností použití je skutečně hodně. Jednou z těch nejpreferovanějších je proměna zahrady v místo, které může do jisté míry nahradit obývací pokoj. Samozřejmě pouze ve dnech, kdy je venku teplo. Zahradní posezení v zimě nemá příliš smysl.

Standardní pergola

Základem takového posezení je samozřejmě vhodný nábytek. Je možné si pořídit zcela nové kousky, ale v případě, že nechcete příliš utrácet, můžete se po něm podívat třeba v nejbližším antikvariátu. Využít také můžete internetový bazar. Tam určitě najdete něco použitelného. Samotné židle a stůl vám ale stačit neměly. Rozhodně byste se měli zaměřit i na zastřešení. Nikdy totiž nevíte, kdy se zblázní počasí.

Zastřešení může mít celou řadu forem. Když opět nechcete příliš mrhat finančními prostředky, můžete pořídit jen pár slunečníků. Neochrání vás sice před deštěm, ale jako kryt proti otravným slunečním paprskům budou fungovat dostatečně. Druhým extrémem je pak velký dřevěný altán. Jeho cena je vysoká, jeho realizace dlouhá a docela komplikovaná. Nepatříte-li mezi lidi, kteří chtějí za každou cenu ohromit, toto je pro vás pravděpodobně špatná cesta. Ještě pak můžete zvolit zlatou střední cestu, a sice pergolu.

Zahradní zastřešení

Více modelů

Pergola je konstrukce, která není příliš drahá, ale na druhou stranu ji nekoupíte pouze za pár tisícovek. Skvělé je, že si můžete vybrat z mnoha zajímavých modelů. Ty se od sebe odlišují v mnoha směrech. Třeba vhodností umístění. Pergoly ke zdi jsou vhodné k zastřešení verandy, samo stojné pergoly zase použijete někam dál na zahradě. Odlišnosti jsou samozřejmě i v designu a v materiálu. Jsou lidé, kteří nedají dopustit na dřevo. Jiní zase preferují kovy. To záleží čistě na vás. Žádná varianta není vyloženě správná nebo špatná.