Skoncujte s nedostatkem

Předpokládám, že se mnou budete souhlasit v tom, že jsou peníze něčím, co nelze oželet, bez čeho se nedá obejít. I ten, kdo má minimální potřeby, aspoň nějaké potřebuje, protože je třeba za něco bydlet, za něco jíst a za něco se oblékat. A tím něčím jsou peníze. Za nic jiného člověku ostatní, cizí lidé obvykle nevyhoví, zatímco když se jim zaplatí penězi, je to jiná, to se mohou třeba i přetrhnout.

Zkrátka a dobře si musíme navzájem platit za služby, které si poskytujeme, i za věci, které si navzájem prodáváme. Skoro všechno kolem nás má nějakou penězi vyjádřitelnou hodnotu, a kdo to chce mít, musí si nejprve zajistit právě tyto peníze.

eura peníze

Jenže ono není vždy zase až tak jednoduché si vydělat. A pokud už si člověk vydělává, není nikdy jisté, že za svoji práci dostane tolik, kolik by potřeboval. A tak se mnohdy stane, že je třeba za něco zaplatit, jenže zkrátka není čím.

A co s tím potom? Potom se nejednou nedá dělat nic jiného, než si to, po čem člověk prahne, upírat, nebo si vzít půjčku.

Ovšem ono ani jedno z těchto řešení není ideální. Člověk si může utahovat pomyslný opasek jenom po určitou mez, již už nelze překročit, a u půjček zase nejednou není jisté, zda je dotyčný vůbec dostane. Protože finanční instituce chtějí v první řadě jistotu, že dostanou takové peníze i s úroky zpátky, a žadatelé jsou tu až druhořadí. A tak se musí nejprve prokázat dostatečná solventnost, schopnost a ochota splácet, a až pak se teoreticky půjčka schválí. Anebo také ne.

eura koláž

A když člověku někde nepůjčí? Pak by měl tento vědět, že mu přinejmenším nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru zřejmě vytrhne trn z paty. Protože ta se získává na rozdíl od jiných půjček velice snadno. Stačí se tu jenom zaručit zástavou nemovitosti za řádné splácení a pak už se nijak složitě neprověřují ani příjmy žadatele, ani jeho registry dlužníků a další náležitosti. A díky tomu uspějí i ti, kdo jsou na tom zle.