Rodiče jazykovou připravenost stále podceňují

Někteří tvrdí, že stačí bohatě to, co se děti učí ve školách – což je naprostý nesmysl přetrvávající ještě z doby kamenné. Další zase, že jazyky dítě stejně nebude potřebovat, pokud zůstane doma a nebude jezdit po světě. Jenomže dříve nebo později i dělník či instalatér zjistí, že jazyk potřebuje. A pokud chcete, aby dítě následovalo jeho sny za nějakým akademickým či vědeckým či jiným oborem, tak poté se bez jazykové výbavy těžko obejde. Každý dnes potřebuje minimálně angličtinu, ale také němčinu nebo francouzštinu. Svět se propojuje čím dál víc a ti, kteří se nebudou moci dorozumět, těžce povedou život.

spanish-2938033_640

Jazykový tábor je tak unikátní příležitost pro vaši ratolest, aby si za doprovodu rodilých mluvčích či zkušených jazykových instruktorů zlepšilo své jazykové dovednosti a zároveň aby zažilo pravou táborovou zábavu, kterou by mělo každé dítě mít. Tábory totiž představují úplně nové prostředí, které dítě ještě nikdy nezažilo, daleko od světa s rodiči, kteří jej opatrují na každém kroku. Zde se naučí nejen samostatnosti, ale také si vyzkouší, jak těžké je starat se sám o sebe a jak pohodlné to je doma. K tomu všemu si zdokonalí cizí jazyky a i pouhých sedm dní intenzivního jazykového tréninku dokáže udělat divy, neboť zde na našem jazykovém táboře dítě cvičí jazyky každý den. Na rozdíl od školy, kdy jsou cizí řeči procvičovány pouze krátkou dobu, maximálně několikrát týdně. Pro opravdové zvládnutí to nestačí. Mnohdy je také školní výuka limitována na pouhé memorování gramatiky a slovíček, což zvládne každý, ale opravdovou konverzaci tam těžko najde.

teaching-928637_640

Zde má dítě šanci vyzkoušet si své dovednosti naživo a zjistit, kde se musí zlepšit a v čem naopak vyniká. Pro rodiče je to také ojedinělá příležitost, jak si užít týden či dva bez svého potomka. Takže pokud máte zájem, kontaktujte nás ještě dnes, protože místa rychle mizí!