Na co vás upozorní elektro revize


Představte si, že si domů pozvete elektrikáře na revizní prohlídku. Čeho se vlastně elektrorevize Revize-elektro-revtech týká a s čím vším můžete počítat?

Rozvodná skříň – toto je první bod, kam elektrikář zamíří. Bude jej zajímat stav rozvodné krabice a řešení jednotlivých rozvodných okruhů. V některých domech jsou ještě v provozu staré bakelitové jističe a někde se dokonce můžete setkat se šroubovacími pojistkami. Elektrikář vám pak může navrhnout rekonstrukci rozvodné skříně.

Zásuvky – zásuvkové okruhy bývají plné různých „překvapení“. Někde mohou být zásuvky přetížené více spotřebiči s velkým příkonem, někde mohou být zásuvky na nevhodných a zejména nebezpečných místech, např. velmi blízko zdroji vody v kuchyni nebo v koupelně. A stává se, že si různí kutilové navyšují počet zásuvek a umístí je tam, kde jim to vyhovuje, aniž by dbali bezpečnostních předpisů.

elektrikář při práci

Svítidla – nedostatky se mohou týkat i osvětlení. Zejména, co se týče nebezpečí úrazu, např. u stolních lampiček a zářivek nad kuchyňskou pracovní deskou, svítidel v koupelnách atd.

Domácí spotřebiče – nechat si prověřit spotřebiče je rozumné, protože i když se jedná o značkové, špičkové výrobky ve své třídě, mohou se časem u nich vyskytnout nějaké provozní vady, např. uvolněné kontakty, poškozené přívodní šňůry, závady na elektromotorech či topných spirálách atp.

žárovka E27

Další elektrické spotřebiče, stroje a přístroje – elektrikář vám na vyžádání zkontroluje i brusku, hoblovku, soustruh, vrtačku, úhlovou brusku (flexku), řetězovou pilu, sekačku na trávu a další nářadí, pomůcky, přístroje a stroje, které v domácnosti máte a aktivně je využíváte. Snížíte tím pravděpodobnost smrtelného úrazu na minimum.

Hromosvody – elektrikář může kontrolovat i stav hromosvodů. I ty mohou časem utrpět nějakou erozní vadou v důsledku působení povětrnostních vlivů nebo mechanické závady, např. při výměně střešní krytiny a dalších podobných stavebních pracích.