Jak vybrat nové zábradlí ke schodišti a proč nezapomenout také na kvalitní madlo?

Pokud budujete nové schodiště, kromě něj budete potřebovat schodiště samozřejmě opatřit i zábradlím a kvalitním madlem. Důvod je jasný, bezpečnost!

Jak vybrat nové zábradlí ke schodišti a proč nezapomenout také na kvalitní madlo?

Stavíte, děláte celkovou rekonstrukci nebo je už vaše schodiště staré a může být nebezpečné? Pak jistě hledáte dokonalé nové schodiště, které bude z dobrého a kvalitního materiálu, dlouho vydrží a bude příjemné na pohled. Schodiště zejména v interiéru má samozřejmě kromě bezpečnostní funkce i plnohodnotný designový význam, protože na první pohled vždy upoutá pozornost. Ke schodišti ale patří také zábradlí a k němu zase bezpečné madlo.

pexels-photo-7746653

Jak by mělo schodiště vypadat, aby mu nic nechybělo

Schody jsou cestou, která může být občas nebezpečná, hrozí upadnutí, uklouznutí a pak i tvrdý pád, který nás může zranit. Samotné schodiště se musí opatřit zábradlím, aby byla cesta po něm bezpečnější a zábradlí na schodiště https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-32-zabradli zase musí mít své madlo. Madlo slouží k tomu, abychom se mohli pohodlně o zábradlí opřít, abychom se ho mohli chytnout, a tím vlastně zvyšuje bezpečnost celého schodiště. Materiálů, ze kterých můžete mít schodiště, zábradlí ale i madlo je celé řada. Klasické dřevěné schodiště bude krásně vévodit interiéru v rustikálním nebo skandinávském stylu, v běžných dnešních moderních domácnostech můžeme volit kov, sklo nebo kombinaci materiálů.

Rozhodnout byste se vždy měli nejen podle toho, co se vám právě hodí do interiéru, ale pamatujte na to, že schodiště určitě nebudete chtít budovat za pár let znovu, zvolený materiál by měl mít nadčasovost, měl by být pevný, odolný a měl by se dobře udržovat. Zohlednit jistě musíte i to, zda bude schodiště stát v interiéru nebo jej budete potřebovat vybudovat i venku.

pexels-photo-7031403

Jak vybrat madlo?

Samotné madlo nemusí být součástí zábradlí, vybírat můžete zvlášť, což je i lepší, protože si ho můžete přizpůsobit sobě a svým potřebám. Klasické kulaté madlo se dobře drží v ruce, může poskytnout dobrou oporu, ale možná, že vás více zaujme madlo hranaté, které je netypické a designově zajímavější. I hranaté madlo ale musí padnout do dlaně, pozor tedy na to, jak je široké.

Schodiště samo o sobě může být nebezpečné, pokud nemá základní bezpečnostní prvky, zábradlí a dobré madlo by tak mělo mít opravdu každé schodiště.