Jak se vlastně muži perou s rozchody? I pro ně to může být hodně těžké!

Vždycky jste si mysleli, že rozchody zvládají ženy o poznání hůře, než muži? Není tomu vždycky tak. I muži mohou hodně trpět a důvod je vlastně úplně prostý. 

Jak se vlastně muži perou s rozchody? I pro ně to může být hodně těžké! 

Obecně se ví, že ženy jsou citlivější, všechno mnohem intenzivněji prožívají a počítají se do toho i rozchody. Jakmile se ženě rozpadne vztah, propadne depresi, je smutná, potřebuje se svěřovat kamarádkám a snaží se smutek všemožně zahnat. Jenže tohle muži moc neumí, a právě proto se obvykle s rozchody perou mnohem hůře, než ženy. Takže pokud jste si doteď mysleli, že muži kolem vás jsou vlastně citově vyrovnaní a nic je nezlomí, je to omyl. Každý to jen většinou v sobě dusí. 

zlomený nápis láska

Ženy mají výhodu, jakou? 

Ženy mají výhodu v tom, že mají kolem sebe obvykle hodně kamarádek a těm jsou zvyklé se svěřovat. Sdílená radost ale i sdílený smutek znamenají jediné, to co je sdílené, je vlastně poloviční. A v tom je celá věda. Každému pomůže, když se vypovídá, když může své emoce někomu vyjevit, dostane pak zpětnou vazbu a není pak na všechno sám. Ovšem muži tohle tolik neumí, oni se málo svěřují, kamarádům o svých pocitech většinou nic neříkají, uzavírají se do sebe a to třeba i proto, aby neukazovali svoji slabost. Takhle to mají nastavené a v tom je ten rozdíl mezi muži a ženami. 

rozchod páru

Dusit to v sobě? Obrovský problém! 

Cokoliv, co ale dusíme v sobě, je pak ještě dvakrát horší. Smutek by měl z nás jít ven, stejně jako radost. Jenže radost se sdílí mnohem lépe a snadněji, než smutek. Muži, kteří se ženě dokážou otevřít, nepotřebují mluvit důvěrně s nikým jiným, to ženy pak mají ještě pořád své kamarádky. Když se ale vztah rozpadne, žena jde za kamarádkou, muž ne. Raději se jde opít, někteří mladí muži mohou začít dokonce i brát drogy, stoupá agrese a smutek se mění na vztek. Jenže potlačovat emoce se moc nevyplácí. 

Zatímco ženy po rozchodu jsou po nějaké době zase připraveny na další vztah, muži to mají zase jinak. Obvykle už ženám nezačnou zase věřit a další vážný vztah navazují těžce. Proto i rozchody snáší mnohdy hůře.