Jak se donutit cvičit i doma?


V současném stavu, kdy většina z nás tráví čas především doma, je někdy opravdu těžké donutit se k nějaké aktivitě. Pro spoustu lidí je toto velmi stresové období. Zvláště pokud jste byli zvyklí se hýbat, je vhodné v tom pokračovat, i když jste celý den zavření doma. Mnoho lidí se mylně domnívá, že doma si nikdy nezatrénují natolik kvalitně jako v posilovně. Opak je však pravdou! Chce to jen správnou motivaci a pořádný trénink si můžete dopřát i ve vašem obýváku či ložnici.

můž v kapuci

Jaká je vaše motivace?

Jestliže jste ze cvičení doma opravdu otrávení, vzpomeňte si na důvod, proč jste začali chodit do posilovny a na ten skvělý pocit, jenž se po každém tréninku dostaví. Nemusíte být na sebe příliš přísní, ze začátku si stanovte cíl, kterým mohou být například minimálně dva tréninky za týden. Lenost se překonává velmi těžce, a to hlavně ze začátku. Proto buďte konzistentní a své předsevzetí dodržujte a uvidíte, že se budete cítit skvěle.

V souvislosti se stanovováním nových cílů je nutné podotknout, že je mimořádně důležité být k sobě upřímní. Nestanovujte si proto ihned ze startu předsevzetí, které víte, že nedodržíte. Začněte pomalu s menšími kroky, které budete následně zvětšovat.

Nemám doma potřebné vybavení

Toto je výmluva, kterou mnoho lidí velmi rádo používá. Na cvičení vám mohou posloužit ze začátku pet láhve s vodou či dokonce tašky s nákupem. Na internetu v dnešní době seženete fitness náčiní a pomůcky za velmi výhodné ceny. Pro cvičení doma se vám jistě bude chodit podložka. Nezapomeňte na obal na cvičební podložku Cvicdom.cz, jenž je velmi praktický.

činky a boty

Pro trénink můžete využít také svůj gauč či židli. Kondiční trénink pouze s vlastní vahou je rovněž velmi prospěšný. Spálíte spoustu kalorií, rozproudí se vám krev a zaručeně budete mít daleko lepší náladu. Jestliže se na trénink necítíte, zbytečně se nepřetěžujte a v tyto dny vyrazte ven na dlouhou procházku.